Zprávy hlášené v místním rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu dne 08. 08. 2022

Zarmoucená rodina oznamuje všem přátelům a známým, že v pondělí dne 1. srpna 2022 byl k dočasnému odpočinku povolán pan Vladimír Wagner z ulice Pavlíkova.

Obec Ořechov zve na slavnostní zahájení a přivítání účinkujících 6. mezinárodního dudáckého festivalu GajdeFest, který se koná v pátek dne 12. srpna 2022 od 18 hodin U rybníčka. GajdeFest následující dny pokračuje galaprogramem v Omicích a Dolních Kounicích.

Pan Davtjan z Oslavan bude zítra dne 9. srpna 2022 od 10,30 do 11,00 hodin na prodejním místě obce prodávat brambory, cibuli, okurky, rajčata, papriky, květák, hrušky, letní jablka, borůvky, meruňky, nektarinky, melouny a další ovoce a zeleninu.

Drůbežárna Prace bude v pátek dne 12. srpna 2022 ve 14:30 hod. prodávat: roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty, krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 15 Kč/ks.

Žádáme zákazníky prodejny Hruška na ulici Ježkov, aby parkovali svoje automobily na vyhrazeném parkovišti za obchodem.

Obec Ořechov se zapojila do soutěže Adapterra Awards, v rámci které se hledají inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit naše obce, města, domy a krajinu klimatické změně. Vytváří se tím unikátní databáze nejlepších příkladů adaptačních opatření, ve které najde inspiraci domácí kutil i odborník.
Hlasování již začalo a projekt naší obce „Revitalizace a hospodaření s vodou v Ořechově“ můžete svým hlasem podpořit na webových stránkách www.adapterraawards.cz ve složce hlasování až do 15. října 2022.

Společnost Urbania s.r.o. hledá pracovnici na úklid kanceláří a příslušenství. Práce na dohodu, předpokládaný rozsah práce 2× týdně na přibližně 2×2 hod. Úklid v pracovní době, přesný čas po vzájemné dohodě. Místo výkonu pracovní činnosti je Ořechov, ul. Syrovická.
V případě zájmu volejte prosím na tel. č. 736 279 284

Firma IP-TRADING, s.r.o. příjme pracovníky ostrahy na kratší pracovní úvazek – 140 h/měs. odpolední a noční směny, víkendy. V pracovní náplni je ostraha budovy a objektu v Brně na ulici Vídeňská. Místo vyhrazené pro OZP/OZZ. Měsíční čistá mzda 18 000 Kč. Bližší informace na tel.: 604 785 750.

Rodinná firma ve Vranovicích Nábytek Mikulík nabízí pestrou a kreativní pracovní pozici pro podporu marketingu a obchodu. Více informací na www.nabytek-mikulik.cz nebo telefonu 608 746 080. Zas­tavte se – pište – volejte a staňte se součástí rodinné nábytkářské firmy ve Vranovicích.

Základní škola Želešice Sadová hledá školníka na plný úvazek a topiče na částečný úvazek (0,2). Obě tyto činnosti aktuálně zastává jeden pracovník. Bližší informace na uvedeném kontaktu ředitele školy telefon – 731 109 181, e-mail – reditel@skolahrou-zelesice.cz

Školní jídelna v Ořechově přijímá nové strávníky na doplňkovou činnost (důchodci, pracující, mateřská dovolená). Bližší informace na tel.č. 603 453 505.

U rybníka Štikovec byly nalezeny dva klíče s přívěskem. Jsou k vyzvednutí na obecním úřadě.

Motorest u Toma v Rajhradě hledá pracovité a svědomité brigádníky na výpomoc na letní sezónu za bar i do kuchyně s možností brigády i mimo sezónu. V případě zájmu volejte prosím na telefonní číslo 603 231 068 nebo pište na email: motorestutoma@gmail.com

Obecní knihovna pro Vás vytvořila dotazník „Průzkum spokojenosti uživatelů“, jehož vyplněním nám přispějete ke zlepšení služeb naší knihovny. Vyplněním dotazníku strávíte pár minut, děkujeme. V tištěné podobě je k dispozici v knihovně a na OÚ (přízemí). https://www.survio.com/…aznikorechov

Obecní knihovna v Ořechově bude mít provoz knihovny v měsíci červenec a srpen 2022 následně upraven:
• pondělí 9:00 – 12:00 hod.
• úterý 12:30 – 18:00 hod.
• středa zavřeno
• čtvrtek 12:30 – 15:00 hod.
• pátek 9:00 – 15:00 hod.
Dovolená: 4.7.2022, 1.8. – 12.8.2022 a 18. – 19.8.2022

Na obecním úřadě je možné zakoupit knihu o Ořechovu (500 Kč), stolní kalendář na rok 2022 (100 Kč), publikaci Ořechovské farnosti od roku 1900 (150 Kč) a obrazovou encyklopedii Šlapanice a okolí Brna (200 Kč), pexeso (30 Kč), omalovánky (40 Kč).